Lyofilizace a lyofilizált termék olyan folyamat, amely a fagyasztott termékek vizét szublimációval távolítja el. Ezen a folyamaton keresztül a sárkánygyümölcs megőrzi tápértékeit, természetes ízét és illatát, miközben könnyű és ropogós lesz. A Lyofilizált sárkánygyümölcs termék sokféle módon felhasználható: A fagyasztva szárított gyümölcs minden olyan helyen használható, ahol friss gyümölcsöt használnak. Díszítheti és ízesítheti vele a zabkását, a joghurtot, a gabonapelyhet tejjel vagy turmixot. Nagyon népszerű megoldás a cukrászok körében is, mert a desszertek díszítése egyszerű és hatékony. A sárkánygyümölcs egészben használható, vagy ujjai között összetörhető, és finom porrá válik a tökéletes kiszárításnak köszönhetően. A fagyasztva szárított pitahaya pedig még egy remek tulajdonsággal bír – ha felhasználás után vízbe áztatják, újra duzzad és visszanyeri eredeti méretét, textúráját, és szinte összeolvad a hagyományos friss gyümölccsel. Egészséges snackként Kása és reggeli gabonákhoz adalékokként Koktélok és turmixok összetevői Díszítés tortákhoz és édességekhez Gyümölcssalátákhoz gazdagításához Sárkánygyümölcs előnyei Bőséges antioxidánsokban Gazdag az emésztés támogatásában Vitamin- és ásványianyag-forrás Alacsony kalóriatartalom Természetes íz cukor hozzáadása nélkül
A csomag a következőket tartalmazza: 30 g
100% sárkánygyümölcs dehidratált fagyasztva szárítással (fagyasztva szárítási eljárás)
| Energiaérték kJ | 1451 kj |
| Energiaérték kcal | 346,7 kcal |
| Zsírok | 1,3 g |
| - ebből telített zsírsavak | 0,01 g |
| Szénhidrátok | 90,5 g |
| - ebből cukrok | 56 g |
| Fehérje | 7,5 g |
| Szál | 14 g |
| Só | <0,01 g |
Szlovákia
| Kategóriák: | Diófélék és aszalt gyümölcsök |
| Lyofilizált gyümölcs | |
| Gyártó | dortis |
| EAN | 8588007402291 |
| Termékszám | DR-AL000108 |